„Ziua portilor deschise” a Spitalului Orasenesc „Dr.Valer Russu” Ludus

In data de 22.08.2015 va avea loc evenimentul „Ziua portilor deschise” a Spitalului Orasenesc „Dr.Valer Russu” Ludus; eveniment la care sunt asteptati toti cei care doresc sa cunoasca mai bine activitatea unitatii sanitare.
In cadrul evenimentului care se va desfasura timp de 4 ore reprezentantii spitalului ii va informa pe cei prezenti asupra serviciilor medicale furnizate din cadrul sectiilor si compartimentelor unitatii.
Programul evenimentului „Ziua portilor deschise”:

• Ora 10,00
Prezentare CPU : – principii de triaj
– elemente specifice ale medicinei de urgenta
– principii de prim ajutor pentru comunitate BLS

• Ora 11,00.
Prezentare Compartiment Paliative: informarea publicului privind noul compartiment infiintat
Dr.Galdea Andreea.

• Ora 12,00
Program de informare pentru femeile din comunitate „Cancerul de col uterin” : masuri de depistare, preventie si tratament. Dr.Cusnir Valentina

• Ora 13,00.
Nutritia pe timp de vara (Work-Shop) As.Mathe Crina

• Ora 13,30
Prezentare Sectia Pediatrie. Familiarizarea copiilor cu cadrele medicale si atmosfera din spital.
Dr.Cusmaru Ana Maria.

Manager,